close
تبلیغات در اینترنت
جنگ نرم جدی است،شما هم جدی بگیرید!
یا امام رضا (ع)یا فــــاطمـــــه الزهـــــــــــرایا مهدی ادرکنی
 • تاریخ: چهارشنبه 01 آذر 1391
  بازدید: 96

  حامیان سپاه قدس: «جنگ نرم جدی است». این فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را امروز باید به برخی آقایان مسئول دوباره گوشزد کرد تا شاید آنها هم این جنگ را جدی بگیرند و اقدامات مقابله‏ای در این حوزه تشدید شود.
  مدت زیادی است که از تهاجم فرهنگی استکبار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران می‏گذرد و انقلاب اسلامی مراحل مختلفی را در این مسیر دشوار پشت سر گذاشته شده است.

   

  مدت‌ها پیش و بلافاصله پس از اتمام جنگ و ایام دفاع مقدس، مقام معظم رهبری هشدارهای لازم را آغاز کرده و در قالب واژه‏هایی نظیر «تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی» و بالأخره «جنگ نرم» این حساسیت را نشان دادند ........

  حامیان سپاه قدس: «جنگ نرم جدی است». این فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را امروز باید به برخی آقایان مسئول دوباره گوشزد کرد تا شاید آنها هم این جنگ را جدی بگیرند و اقدامات مقابله‏ای در این حوزه تشدید شود.
  مدت زیادی است که از تهاجم فرهنگی استکبار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران می‏گذرد و انقلاب اسلامی مراحل مختلفی را در این مسیر دشوار پشت سر گذاشته شده است.

  مدت‌ها پیش و بلافاصله پس از اتمام جنگ و ایام دفاع مقدس، مقام معظم رهبری هشدارهای لازم را آغاز کرده و در قالب واژه‏هایی نظیر «تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی» و بالأخره «جنگ نرم» این حساسیت را نشان دادند.

  البته این هشدارها به دنبال فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) در این خصوص مطرح شده بود.

  شاید یادمان باشد که در آخرین پیام، حضرت امام خمینی(ره) به مناسبت هفته بسیج در سال ۶۷ فرموده بودند که «اگر بر کشوری نوای دل‏نشین تفکر بسیجی طنین‏انداز شد، چشم طمع ابرقدرت‌ها از آن کشور دور خواهد شد، والّا هر لحظه باید منتظر حادثه بود».

  حضرت امام(ره) در آن پیام، نخستین هشدار و اعلام خطر را داده بودند. ایشان فرمودند که جنگ بعدی ما یعنی بعد از دفاع مقدس، جنگ تفکرهاست؛ تفکری که فرهنگ‌ساز است.

  یعنی مردم عزیز ایران و مسلمانان جهان آماده باشید که بعد از این جنگ سخت، از این لحظه باید تفکرها را حفاظت کرد.

  تفکری که در فرهنگ غنی اسلام، یک ساعتش از ۷۰ سال عبادت بالاتر است؛ چراکه فرهنگ‌ساز است و فرهنگ هر کشوری از نوع تفکر و مبنای فکری آن نشأت گرفته و می‌گیرد.

  بعد از این مرحله بود که جانشین خلف حضرت امام خمینی(ره)، هشدارهای جدی خود را آغاز کرده و تا جایی رسید که فرمودند: «جنگ نرم جدی است».

  بله، جنگ تفکرها و فرهنگ‌ها از آنجا که باورها، ارزش‌ها، اعتقادات و همه داشته‌های ارزشی ملت را نشانه رفته و همچنین از بستر نفس انسان هم عبور کرده و تأثیر می‏گذارد، می‌تواند مصداق جهاد اکبر باشد.

  همه می‌دانیم که یکی از دلایل اصلی پیروزی ما در جنگ سخت و جهاد اصغر، پیروی بی‌چون و چرا از ولایت و تجمع حول فرمایشات رهبری و حضرت امام(ره) بود.

  با این فرض که روز به‌روز تأثیرات جنگ نرم را در بین اجتماع خود شاهدیم و بعضاً این احساس می‌شود که دشمنان ما در یک راهبرد گام به گام در حال جلو آمدن هستند و بسیار جدی در این میدان وارد شده‌اند، باید دید که آیا دیدگاه ما در این جنگ نیز مانند زمان جنگ سخت حول محور ولایت است یا خیر؟

  آیا همه دستگاه‌های فرهنگی و حتی غیرفرهنگی کشور بعد از این فرمایشات مقام معظم رهبری که جنگ نرم جدی است، استراتژی خود را در مقابله با این جنگ، بر اساس دیدگاه‌های ایشان مشخص کرده‌اند؟

  آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان عالی‌ترین مرجع سیاست‌گذاری فرهنگ کشور، پس از فرمایش امام خامنه‌ای و تعیین راهبرد کلان توسط معظم‌له و تنظیم چشم‌انداز ۱۴۰۴، مهندسی فرهنگی کشور را تهیه و برای اجرا عملیاتی ساخته است یا خیر؟

  آیا تمام نهادها و سازمان‌های فرهنگی کشور،‌ با یک اتفاق نظر واحد ‌در جهت تجمیع نظرات و امکانات، برای تعیین جایگاه خود در سنگر جنگ نرم بر‌آمده‌اند؟ این‌ها سئوالات جدی است که باید پاسخ آنها را مشخص کرد.

  از آنجا که جوانان نوک پیکان حملات جنگ نرم دشمن هستند، باید دانست که آیا وزارت مربوطه به جوانان برنامه‌ریزی لازم را برای مصونیت‏بخشی آنان در مقابل این هجمه سنگین انجام داده است؟

  و از آنجا که جنگ نرم دارای شقوق مختلفی است، آیا حواس ما به جنبه‌های فرهنگی در جنگ اقتصادی، جنگ سیاسی، اجتماعی و در یک کلام جنگ چند‌ بعدی دشمن هست یا خیر؟

  آیا بعد از گذشت ۳۳ سال از انقلاب اسلامی و قطعی شدن جنگ نرم دشمن و ناتوی فرهنگی، هنوز هم فکر می‌کنیم اقتصاد، توسعه سیاسی، عدالتِ صِرف، سازندگی و … اصل است؟

  آیا با اینکه می‌دانیم بنابر فرمایش صریح حضرت امام خمینی(ره)، تفکر بسیجی ضامن بقای انقلاب اسلامی و مصونیت‌بخش در همه ابعاد هجمه دشمن خصوصاً در عرصه فرهنگی است، برنامه‌ریزی لازم را در جهت تشکیل، توسعه و حفظ تفکر بسیجی بین آحاد مردم عزیزمان کرده‌ایم؟

  البته نگارنده درصدد جواب دادن به سئوالات فوق نبوده و نیست و هدف از طرح این سئوالات، روشن‌ شدن ذهن مردم عزیز و مسئولان مربوطه است؛ چراکه متأسفانه با این همه واضحات، هنوز بعضی از مسئولان تأثیرگذار در کشور که تصمیمات آنها می‌تواند موازنه را به نفع نظام تغییر دهد، جنگ نرم و جنگ فرهنگی را جدی نمی‌دانند.

  این زاویه از فرمایشات مقام معظم رهبری که قطعاً از روی غفلت صورت پذیرفته، وضعیت فرهنگی و اجتماعی ما را در معرض خطر قرار داده است.

  شاید به دلیل همین غفلت است که بعضاً‌ وضعیت ظاهری اجتماع را در شأن نظام اسلامی نمی‌بینیم.

  شاید به جهت همین غفلت‌ها باشد که مقام معظم رهبری از وضعیت سبک زندگی مردم که باید کاملاً مبتنی بر شرع مقدس و فرهنگ اصیل اسلامی باشد، گلایه می‌کنند و چیزهایی در زندگی ما اصل می‌شود که نه در شرع و نه در فرهنگ ما جایی ندارند. و شاید، شاید، و هزاران شاید دیگر.

  همه باید بدانیم آنچه ما را سربلند از جنگ سخت بیرون آورد، تجمیع تمامی امکانات اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، روی هم ریختن اراده‌ها و خواست همه مردم و مسئولان برای پیروزی در جنگ سخت و تبعیت محض و بی‌چون و چرا از فرامین حضرت امام خمینی(ره) در هدایت جنگ سخت بود.

  ایشان فرموده بودند که «جنگ در رأس امور است» و این راهبرد، اولویت همه مردم و مسئولان بود.

  اکنون وقتی مولای ما می‌فرمایند که «جنگ نرم جدی است» و از بعضی تبعات آن گلایه می‌کنند، همگان و خصوصاً‌ مسئولان تأثیرگذار، علما، اهل تریبون و در یک کلام خواص باید بدانند که دیگر جایی برای اظهار نظرات متفاوت باقی نمی‌ماند و وقت آن رسیده که تمامی امکانات کشور و خصوصاً امکانات فرهنگی بسیج شوند.

  به عبارتی، باید بسیج فرهنگی در کشور به وجود آید تا بتوان در مقابل ناتو و جنگ فرهنگی دشمن موفق بود.

  اینجا مملکت و کشور ولایت فقیه است و حکومت اسلامی، همه باید حول همین محور باشند و به پیش بروند.

  شرایط فعلی، شرایطی بسیار مناسب است؛ چراکه منابع فرهنگی غنی، مردمی آماده، رهبری فرزانه و حکیم، امکاناتی بسیار مطلوب و … در اختیار قرار دارد و فقط می‌ماند همتی والا که باید در مسئولان تأثیرگذار ظهور کند.

  مسئولان نظام باید هوشیارتر از همیشه به بسیج فرهنگی بپردازند و از آنجا که از محتوای سخنان حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری برمی‌آید که تفکر بسیجی همان فرهنگ اسلام ناب محمدی است، بنابراین باید بسیج فرهنگی حول محور فرهنگ بسیجی شکل بگیرد.

  و اگر این رویداد مبارک رخ دهد، مانند ایام دفاع مقدس همه ما مزه پیروزی را همچون گذشته خواهیم چشید؛ هر چند می‌دانیم دشمن ما ضعیف است و به فرموده مقام معظم رهبری آنها ضعیف‌تر و کوچک‌تر از آنند که ما و ملت ما را به زانو در آورند ولی صحنه، صحنه امتحان است که باید همه ما از آن سربلند بیرون آییم.

  مطالب مرتبط

  بخش نظرات این مطلب


  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی